Ako sa pripraviť na fotenie 

Čaká Vás fotenie so mnou a už teraz Vám v hlave víri množstvo otázok? Ako sa pripraviť, čo so sebou zobrať a vlastne ako takéto fotenie vôbec prebieha? 

Rada vám všetky tieto otázky zodpoviem, no najprv sa chvíľku povenujem tým formálnejším záležitostiam.

 

V rámci potvrdenia termínu sa platí záloha 100 €. Zálohu treba uhradiť na číslo účtu uvedené nižšie a do poznámky zadať svoje meno.

Pred zaplatením si prosím prečítajte Všeobecné obchodné podmienky (VOP). Po zaplatení rezervačného poplatku potvrdzujete prijatie ich kompletného znenia.

​Číslo účtu:

SK78 0900 0000 0003 0580 6910

Zvyšok sumy sa uhrádza po výbere fotiek prevodom na bankový účet.

Taktiež ťa poprosím vyplniť krátky informačný dotazník . Aby sme sa trošku spoznali ešte pred fotením 🙂

 

Na začiatok by som Vám rada povedala, že pred fotením ani počas fotenia vôbec nemusíte mať stres. Ideme len na takú menšiu prechádzku, počas ktorej spravíme zopár fotiek vášho chlpáča spolu s vami 🙂 . Taktiež sa nemusíte báť, že čo sa bude diať ak Váš psík nebude počúvať. Je to úplne prirodzené hlavne ak bude na novom mieste s novými pachmi :). Preto sa určite netreba stresovat.

Na každé fotenie si nechávam dostatok času, aby sa psík stihol zoznámiť s prostredím, ale aj so mnou :). Dôležité je, aby ste Vy boli čo najviac v psychickej pohode, potom bude aj Váš psík v pohode a všetko pôjde ako po masle :).

 

 

Čo si so sebou zobrať?

Okrem kopy dobrej nálady, ktorá je veľmi dôležitá si treba so sebou zobrať:​

    • dostatok pitnej vody ako pre seba tak aj pre psíka
    • dostatok mlsiek, mňamiek, maškŕt, na ktoré Váš psík reaguje 
    • obľúbenú hračku, či už pískaciu alebo plyšovú
    • Ak váš psík nemôže byť na voľno treba zobrať čo najtenší obojok a vodítko, poprípade výstavné alebo stopovacie vodítko  (ak ho vlastníte). 

Ako sa obliecť ?

Pri oblečení platí pravidlo – čím jednoduchšie tým lepšie. Zvoliť si treba oblečenie v základných farbách, bez komplikovaných vzorov, pásikov, obrázkov alebo nápisov. Taktiež netreba zabúdať, že staré dobré rifle nikdy nič nepokazia :). Pri rodinných alebo párových foteniach nemusíte byť všetci oblečení v identických farbách. Za to však treba brať ohľad aspoň na podobnú škálu farieb, hlavne, aby všetko pekne k sebe ladilo. Nezabúdajte aj na správne zvolenú obuv (nie opätky) a doplnky (klobúky, čelenky a podobne). Dôležité je, aby ste sa v danom oblečení cítili príjemne a hlavne sami sebou.

Kľudne sa môžete so mnou poradiť a poposielať mi outfity a spolu vyberieme ten najvhodnejší.

Aspoň trošku v krátkosti vám ukážem, aké farebné kombinácie môžete zvoliť podľa ročného obdobia

Jar

Na jar sa príroda prebúdza, preto treba voliť skôr svetlejšie pastelové farby. Svetríky v jemných farbách ako je biela, béžová, svetlá ružová, mentolová a podobne.​​​ Obuť si môžete tenisky alebo plátenky. 

 

Tématické fotenia na jar:

fotenie v orgováne – oblečenie v bielej,béžovej ružovej alebo slabunko fialovej farbe

fotenie v repke -oblečenie v bielej,béžovej alebo slabunko modrej farbe

fotenie vo vlčom maku – oblečenie v bielej,béžovej alebo červenej farbe

 

leto

V lete je už všetko sýto farebné. Preto na kontrast pekne poslúžia jemné pastelové farby alebo tlmené, svetlé svieže farby. Dievčatá kľudne môžete siahnuť aj po šatách alebo sukniach. Po vzdušných blúzkach, šortkách a podobne. Hlavne, aby ste sa v tom cítili pohodlne:). Teda, aby oblečenie nebolo príliš obtiahnuté alebo príliš odhaľujúce. Už aj malé nepohodlie sa na fotke rýchlo ukáže. Obuť si môžete tenisky, plátenky alebo sandále. Pri foteniach počas západu slnka, ktoré sú v lete veľmi obľúbené, treba voliť skôr svetlejšie farby oblečenia. 

Tématické fotenia v lete: 

fotenie v ružiach – oblečenie v bielej,ružovej, mentolovej alebo slabunko fialovej farbe

fotenie v levanduliach – oblečenie v bielej, slabunko fialovej alebo slabunko modrej farbe

fotenie v slnečniciach- oblečenie v bielej, žltej alebo slabunko modrej farbe

fotenie vo vresoch – oblečenie v bielej,béžovej ružovej alebo slabunko fialovej farbe

 

 

 

 

Jeseň

Jeseň je plná sýtych, zemitých farieb a presne v týchto farbách by sa malo niesť aj vaše oblečenie. Svetríky v zemitých farbách ako hnedá, červená, oranžová, okrová, žltá a béžová. V niektorých prípadoch pekne vyznie aj svetlo modrá farba. Nebojte sa outfity doplniť aj čiapkami a šálmi. Obujte si skôr čierne alebo hnedé tenisky, poltopánky alebo čižmy.

 

Zima

Zima je krásna, ale nie každému sa chce ísť von venčiť, nie to ešte fotit. Ak sa predsa len dáky odvážlivec našiel a nebojí sa trošku mrznúť, toto by si mal rozhodne obliecť – kvalitné termo oblečenie a teplú obuv. Aby sme mali pekné fotky bez vetroviek, bude sa fotiť na etapy čisto iba vo svetroch. Siahnuť by ste mali na na farby ako hnedá, zelená, modrá, šedá alebo biela.

 

Ako prebieha samotné fotenie ?

V dostatočnom predstihu sa dohodneme na mieste a čase fotenia, na ktorom sa potom stretneme. Fotenie sa uskutoční aj počas menej priaznivého počasia (keď slniečko nie je prítomné). Fotenie sa presúva len v prípade silného vetra alebo silného dažďa. 

Počas fotenia vystriedame niekoľko, blízko seba ležiacich, lokalít. ​Dĺžka fotenia závisí od viacerých faktorov (okolité vplyvy, poslušnosť psíka), ale väčšinou fotenie trvá 1,5 až 3 hodiny. 

Dofotili sme, čo bude nasledovať ? 

Do pár dní (max 5 dní) od fotenia Vám pošlem link na online galériu, v ktorej sa bude nachádzať výber fotografií, ktoré sme spolu nafotili. Jedná sa o priestor kde má každý klient svoj vlastný priečinok chránený heslom, takže sa nemusíte báť, že by sa niekto iný mohol dostať k vašim fotografiám. Z tohto predvýberu fotografií si potom vyberiete tie, ktoré sa Vám budú najviac páčiť. Vybrať si môžete aj viac fotografií než ako sme sa pred fotením dohodli, s tým že zvyšné fotografie sa dajú doplatiť podľa aktuálneho cenníka, cez bankový prevod.

Ako dlho trvá úprava fotografií ?

Úprava fotografií trvá približne 3 – 8 týždňov, pričom táto lehota začne plynúť až od konečného výberu fotografií na úpravu a uhradenia celkovej sumy za fotografie. V sezóne sa to niekedy môže aj predĺžiť, o tom Vás však budem dopredu informovať. 

V akom formáte dané fotky dostaneme ?
Ak ste si zakúpili Digitálny balíček

Upravené, finálne verzie fotografií si nájdete na rovnakom linku online galérie, ktorý som vám zaslala pri výbere fotografií na úpravu. Fotografie dostanete vo formáte upravenom na sociálne siete – PNG formát – je to špeciálne upravený formát, ktorý podporuje zobrazenia fotografií na facebooku alebo instagrame bez viditeľnej deformácie obrázka. Tieto fotografie budú obsahovať aj moju vodotlač.  

Ak ste si zakúpili Foto krabičku 
Obdržíte špeciálne vytvorenú darčekovú krabičku s vytlačenými fotografiami vo veľkosti 13x18cm a USB kľúč s fotografiami na digitálne použitie.  

RAW – surové fotografie, nikdy neodovzdávam. 

V prípade akýchkoľvek dodatkových otázok ma neváhajte kontaktovať. 

Teším sa na naše stretnutie! 

Veronika 

error: Content is protected !!